Saatekitarr 1

Kust algab kitarrimängu õppimine? Ikka saatekitarrist – erinevad akordid, rütmid, sõrmitsemisfiguurid ja mediaatoriga (medikaga) mängimine. Kitarrisaade on põhiline asi, mida üks kitarrist teeb – ta kas saadab iseenda või teiste laulu, mõnd sooloinstrumenti või mängib ta bändis. Kõigil neil juhtudel mängib kitarrimängija põhiliselt saadet.

Hea saatekitarrist täidab mitut funktsiooni korraga, ta mängib harmooniat (akorde), hoiab rütmi ja tempot, vajadusel mängib bassikäike, eelmänge ja vahemänge.
Ükskõik, millise stiili te hiljem valite, kõik algab ikka siit!!!

Kitarrikursus noortele

Kursus põhineb Kristo Käo 2013 ilmunud raamatul "Kitarriõpik noortele või muidu tarkadele". Algselt oli selle raamatu sihtrühm 7.-9. klassi õpilased, sest juba mitmendat aastat on Eestis kohustus muusikaõpetuse raames ka pisut kitarrimängu õpetada. Hiljem selgus, et terava mõistusega täiskasvanud saavad selle materjaliga samuti teatud piirides hakkama. Käesolev e-kursus on esimene maailmas, mis võimaldab õppijale automaatset tagasisidet. Testitud tuhandete Eesti põhikooliõpilaste, hobimängijate, muusikaõpetajate, Tartu Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite peal. Sisaldab MatchMySound automaatset tagasisidet, st. saad arvutile ette mängida ja sulle kuvatakse tulemus. NB! See kursus on seatud nii, et järgmised harjutused avanevad vaid siis, kui eelmised rahuldavalt tehtud. MatchMySoundi autor on PhD Margus Niitsoo.
Õpetaja: Jaan Varts

Akordsaade kitarril

Akordsaate kursusel on selge siht - sa õpid mängima sulle vajalikke akorde ja rütme ning saad teada palju olulist muusika ja kitarrimängu põhitõdede kohta. Live-kursustel võtab selle materjali omandamine 2 kuud, aga netikoolis oled ise oma aja peremees ja liigud edasi oma tempos. Kursuse algul õpid mängima ka meloodiaid ja saad teada, kuidas muusikat üles märgitakse. Nootide või tabulatuuride lugemine ei ole eesmärgiks, vaid vahendiks, et minna edasi muusika juurde.  Kursus koosneb 8 tasemest ja iga taseme lõpus on sul hulk uusi praktilisi oskusi ning sa võid suvalise taseme järel seisma jääda ja öelda, et oskad kitarril üht-teist mängida.

Antud kursus on ilmunud ka nii eesti- kui ingliskeelse raamatuna ning olnud õppematerjaliks Kitarrikooli baaskursustel 2005-2015. Sihtgrupp: täiskasvanud iseõppija. Sisaldab MatchMySound automaatset tagasisidet, st. saad arvutile ette mängida ja sulle kuvatakse tulemus.

Accompaniment on the Guitar

You don’t need to have prior knowledge of music or be able to play musical instruments to work with this course, but you will need quite an alert mind and may occasionally have to use other materials to help you. Don’t expect this book to explain everything to the tiniest detail as it is based on a different principle – I want you to reach the important answers by yourself. This book gives you all the tools you need for that. The rest is up to you and your determination. Learning to play a musical instrument can sometimes be tedious work as the result may not be immediately apparent. But you’ll always have the possibility to contact the author of this book and other teachers of The Guitar School via the Internet to ask questions, send your homework for evaluation and – why not? – to give advice.

The course that is divided into eight levels. The first two levels teach you notes and simpler melodies. We’ll get to chords at the 3rd level, and from there on we’ll continue with more complex chords to the end. The acquisition of each level is a great step forward. You learn many practical skills at each level even if you don’t complete the course.

Õpetaja: Jaan Varts

Kitarrikooli kiirkursus

Kitarrikooli kiirkursus on 2010 a. veebruaris ilmunud DVD ja raamatu komplekt, mis on nüüd kättesaadav ka netikoolis. Erinevalt Kitarrikooli baaskursusest (Akordsaade kitarril) jätab kiirkursus välja peaaegu kogu teooria, mis oleks vajalik, et kõigest põhjalikult aru saada. Nii, et kui sa tahad teada, MIKS asjad muusikas nii või teisiti on, soovitan sul tutvuda Kitarrikooli Akordsaate kursusega või kui sa tahad harmooniast veel rohkem teada, siis sobib Sulle kursus “Eesti rahvaviisid kitarrile”. Mõlemad on siin netikoolis kättesaadavad ja ilmunud ka raamatutena.

See õpetus siin on aga mõeldud neile, kellel on mängima hakkamisega hirmus kiire ja ka neile, keda esialgu ei huvitagi, mis auto kapoti all on – peaasi, et hästi sõidab ja hea välja näeb! Hakkame siis koos harjutama!