Õpikeskkonna uudised

Kitarrikooli tarkvara on põhjalikult uuenenud

 
Kristo K pilt
Kitarrikooli tarkvara on põhjalikult uuenenud
Kristo K – Saturday, 3 June 2017, 10:35 AM
 
Kui Kitarrikool 2007. aasta mai lõpus (Sellest on täpselt 10 aastat!) oma virtuaalsed uksed avas, põhines ta vabavaralisel sisuhaldussüsteemil nimega Typo3. See on võimekas platvorm ja teenis meid hästi. Õppetöö käis aastaid selliselt, et õpilane salvestas oma harjutuse Audacity või mõne muu tööriistaga ning laadis veebi kaudu üles õpetajale kuulamiseks.

Viimasel kolmel aastal Kitarrikoolis suuri muutusi ei toimunud, sest olin uute arenduste lainel - PhD Margus Niitsooga arendasime välja automaatse tagasiside rakenduse MatchMySound, mis on tänaseks tuhandete ameerika muusikaõppurite ja -õpetajate igapäevane tööriist. Eelmisel õppeaastal integreerisime MatchMySoundi prooviks ka Moodle'iga, mis on üks levinumaid vabavaralisi õpihaldusplatvorme. Viisime läbi paar e-kursust Tartu Ülikooli Moodle'is, millest võttis kokku osa sadu inimesi. Tööriistad said häälestatud ja lõpuks leidsin pisut aega, et ka Kitarrikool uuele platvormile viia. 

Tänasest on kõik Kitarrikooli kursused värskeima eestikeelse Moodle'i keskkonnas, täiendatud MatchMySound(TM) automaatse tagasisidega ja ühendatud ka Kitarr.ee e-poega, et kursuste ostmine mugavamaks teha. Kõik kursused on värskelt üle toimetatud ja Aldo Järve Fingerstyle kursus on päris nullist uuesti tehtud. Seekord videokursusena. Värsked videod on salvestatud ka Noortekursuse jaoks.

Siin näitan, kuidas automaatne tagasiside kursusel välja näeb: